samedi 11 décembre 2010

# Basento Viaduct by Sergio Musmeci

The Basento Viaduct is a bridge built in 1969 in Potenza (Italy) whose structure is assured by a continuous surface that minimize its area while maximizing its structural function.
Its engineer, Sergio Musmeci thus managed to create a magnificent concrete surface whose aesthetics directly derived from its optimization. The beauty of this bridge also emerges from the experience for people to walk on this surface as a second functional layer.

found on La Periferia Domestica (see also on core-form-ula)
10 commentaires:

Anonyme a dit…

amazing!!!!

Urbain, trop urbain a dit…

Amusant comme mon twitt de la semaine passée a circulé! Vous trouverez une monographie ici:
http://lnx.costruzioni.net/2010/12/sergio-musmeci-strutture-fuori-dal-coro/
Et mon dernier post, qui aboutit à Musmeci:
http://www.urbain-trop-urbain.fr/le-lendemain-de-la-veille-urbaine-9/

nico^p a dit…

Ce pont était à l'honneur, à l’arsenal, lors de la dernière biennale d'architecture de Venise.
La courbure de la structure fait tourner la tête.
Chouette réalisation

online pharmacy a dit…

Sergio Musmeci’s very cultured and refined activity is the answer to those who believe that the studies concerning the relationship between architecture and mathematics are much too theoretical. Musmeci is one of the most daring and transgress engineers born in the twentieth century;

Olivia a dit…

Wow~ I never seen a bridge like this ever. Very fascinating to look at.
Thanks for sharing.


Olivia
My blog : meuble sous lavabo pour salle de bain 

قمة الدقة a dit…

شركة قمة الدقة للخدمات المنزلية
شركة مكافحة حشرات بالدمام
شركة مكافحة حشرات بالخبر
شركة تنظيف منازل بصفوى
شركة تنظيف منازل بعنك
شركة كشف تسربات المياه بصفوى
شركة كشف تسربات المياه بعنك

games a dit…

There is more information for us.I really impress to visit your website.It is so good.Thanks for sharing with us.
Happyroom2.com Tosstheturtle.net Catmariogame.com

Mohamed Abdellatif a dit…

حجم النمل وتكوينه يعتبر النمل من الحشرات الاجتماعية وينتمي إلى رتبة غشائيات الأجنحة، وحجم النمل صغير نسبياً إذ يتراوح حجم النملة من 2 ميلمتر إلى 2 ونص مليلمتر، يوجد للنمل بطن بيضاوي الشكل مع خصر صغير كما ويعتبر حجم الرأس كبيراً مقارنةً مع حجم الجسم، وللنمل فكّين يستطيع بواسطتهما حمل الأشياء التي يرغب بحملها كما يستخدم النمل هذين الفكّين للحفر، بالإضافة إلى الفكّين الخارجيين يوجد فكين داخليين عند النمل من أجل مضغ الطعام، ويحتوي رأس النملة على دماغ تسطيع من خلاله التفكير وإجراء الحسابات اللازمة وإطلاق الإنذار في حال تعرّضها لأي هجوم كما يحتوي الرأس على قرنيّ استشعار، أمّا بالنسبة لأرجل النمل فهي مزودة بشعيرات أيضا من أجل حمايتها ومساعدتها على المشي ويتكون جسم النملة من ستة أرجل تنتهي بمخالب. وبالنسبة إلى فم النملة فهو يحتوي على مادّة من أجل مساعدتها على تحويل الطعام إلى الحالة السائلة بواسطة خلطه بعصائر هضمية عن طريق لسانها.

شركة مكافحة النمل الابيض بحائل
شركة مكافحة النمل الابيض بالاحساء

شركة مكافحة النمل الابيض بالقطيف
شركة مكافحة النمل الابيض بالخرج

Susan a dit…

On Pictame2, we created 'Trending Now' and 'Hot Users' pages and also related users suggestions for you to discover the most exciting users on Instagram.

Ankara Estetik Cerrah a dit…

Burun şeklini ideal açı ve ölçülere kavuşturmak için erkek kadına ayrı ayrı modellerde planlanan ve aynı zamanda ihtiyaç varsa burundan nefes alma güçlüğünün de düzeltilebileceği lokal yada genel anestezi altında yapılabilen cerrahi işlemdir burun estetiği ankara.Silikondan yapılmış protez kullanılarak cerrahi olarak meme hacminin arttırılmasıdır. 60 yıldır dünyada uygulanan en sağlıklı Ankara meme büyütme yöntemi meme protezidir.Ankara Lazer liposuction konvansiyonel liposuctionun lazer teknolojisi ile birleştirilmiş halidir. Konvansiyonel liposuctionda yalnızca cilt altı yağ dokuları kırılarak dışarı aspire edilirken, lazer liposuctionda aspirasyon öncesi ve sonrasında açılan aynı delikten girilerek dokulara lazer enerjisi de uygulanır.Ankara karın germe ameliyatı aşırı kilo, gebelik ve benzeri sebeplerle sarkmış olan karın derisinin cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. İşlem sırasında ayrıca gevşek olan karın duvarı da sıkılaştırılabilir.Günümüzde baş ağrılarının önemli bir kısmından sorumlu olan Ankara migren ameliyatı genel hatlarıyla, baş bölgesinin duyu siniri olan trigeminal sinirin dallarının belli bölgelerde sıkışması sonucu ortaya çıkan, başın çeşitli bölgelerinde ve değişik paternlerde görülebilen, sıklığı kişiden kişiye değişen ve mide bulantısı vb. gibi bulguların da eşlik edebildiği ataklar tarzında baş ağrılarıdır.Ankara Meme Dikleştirme Kadınlarda meme sarkması, gebelik gibi edinsel sebeplerle oluşabildiği gibi gebelik yaşamamış kadınlarda da biraz daha ileri yaş döneminde olmak üzere, yer çekiminin etkisiyle meydana gelen kaçınılmaz bir süreçtir. Gebelik ve emzirme döneminde hormonların etkisiyle büyüyüp şişen meme dokusu, ekstra ağırlığının etkisiyle hem meme cildini esnetir hem de dokuyu taşıyan bağları gevşetir.