jeudi 30 septembre 2010

# William Heath Robinson's mechanical apparatuses

William Heath Robinson is a cartoonist from the first part of the XXth century who spent most of his time to invent complicated mechanical apparatuses in order to achieve a single action. The absurdity that emerges from those machines is, in my opinion, a pretty good expression of technophilia in its ambiguity, most of the time fascinating but also sometimes sustaining its existence by its own contemplation...
It makes me recall Hernan Diaz Alonzo's lecture's conclusion at the Pompidou Center, one year ago, that was questioning the hyper sophistication of the Coyote's apparatuses in order to catch the road runner. This sophistication is so planed and contemplated that it eventually fails but rather than condemning it, Diaz Alonzo claims that this failure should be thought as part of the work.

William Heath Robinson is regularly quoted by Peter Cook and CJ Lim as a potential reference for their work and their architectural studios in schools.

3 commentaires:

info@posedeparquetflottant.com a dit…

Amazing! This weblog is amazing. That's not really a really massive statement and photos, but its all I could come up with following reading this.

Jamie

My blog : pose de parquet flottant 

manar a dit…

اكواد لينك
فك وتركيب غرف نوم الشارقة
تركيب جبس بورد الشارقة
فني تركيب جبس بودر الشارقة

Ufuk KARACA a dit…

Burun şeklini ideal açı ve ölçülere kavuşturmak için erkek kadına ayrı ayrı modellerde planlanan ve aynı zamanda ihtiyaç varsa burundan nefes alma güçlüğünün de düzeltilebileceği lokal yada genel anestezi altında yapılabilen cerrahi işlemdir Ankara Burun Estetiği Doktor.Silikondan yapılmış protez kullanılarak cerrahi olarak meme hacminin arttırılmasıdır. 60 yıldır dünyada uygulanan en sağlıklı Ankara Meme Büyütme Doktor yöntemi meme protezidir.Ankara Lazer liposuction Doktor konvansiyonel liposuctionun lazer teknolojisi ile birleştirilmiş halidir. Konvansiyonel liposuctionda yalnızca cilt altı yağ dokuları kırılarak dışarı aspire edilirken, lazer liposuctionda aspirasyon öncesi ve sonrasında açılan aynı delikten girilerek dokulara lazer enerjisi de uygulanır.Ankara Karın germe Doktor ameliyatı aşırı kilo, gebelik ve benzeri sebeplerle sarkmış olan karın derisinin cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. İşlem sırasında ayrıca gevşek olan karın duvarı da sıkılaştırılabilir.Günümüzde baş ağrılarının önemli bir kısmından sorumlu olan Ankara Migren ameliyatı Doktor genel hatlarıyla, baş bölgesinin duyu siniri olan trigeminal sinirin dallarının belli bölgelerde sıkışması sonucu ortaya çıkan, başın çeşitli bölgelerinde ve değişik paternlerde görülebilen, sıklığı kişiden kişiye değişen ve mide bulantısı vb. gibi bulguların da eşlik edebildiği ataklar tarzında baş ağrılarıdır.Ankara Meme dikleştirme Doktor Kadınlarda meme sarkması, gebelik gibi edinsel sebeplerle oluşabildiği gibi gebelik yaşamamış kadınlarda da biraz daha ileri yaş döneminde olmak üzere, yer çekiminin etkisiyle meydana gelen kaçınılmaz bir süreçtir. Gebelik ve emzirme döneminde hormonların etkisiyle büyüyüp şişen meme dokusu, ekstra ağırlığının etkisiyle hem meme cildini esnetir hem de dokuyu taşıyan bağları gevşetir.