samedi 20 novembre 2010

# Mapping holey spaces on Pruned and BldgBlog


I am pretty sure that only few of my readers do not read BLDGBLOG, but I nevertheless wanted to draw attention on a very recent article Geoff Manaugh has been published. This article is a sort of sequel of one Alexander Trevi wrote on Pruned in last February. Both introduce a project that succeeded to 3d-scan a subterranean architecture.
The first one on Pruned is the digital reconstruction (in little dots) of the 2km long tunnel underneath the Mexican city of Guanajato by the artists The North Room. (the project is entitled La Subterranea)
The second one on BLDGBLOG is a similar scan (this time with surfaces and textures application) of the tunnels and caves network of the city of Nottingham. This incredibly rich survey has been organized and effectuated by the local instances of government associated with the University of Nottingham. See the official website of the Nottingham Caves Survey
Geoff published one video on his blog but there are many others and I would like to propose three here which explore three caves of breweries and public houses.
courtesy of the Nottingham Caves Survey

5 commentaires:

Ericka a dit…

Superb! I never seen such a mapping video like this. It truly amazed me, well I think this is the best mapping I ever saw.

Ericka from mini lave vaisselle Bosch 

Ufuk KARACA a dit…

Burun şeklini ideal açı ve ölçülere kavuşturmak için erkek kadına ayrı ayrı modellerde planlanan ve aynı zamanda ihtiyaç varsa burundan nefes alma güçlüğünün de düzeltilebileceği lokal yada genel anestezi altında yapılabilen cerrahi işlemdir Ankara burun estetiği fiyatları.Silikondan yapılmış protez kullanılarak cerrahi olarak meme hacminin arttırılmasıdır. 60 yıldır dünyada uygulanan en sağlıklı Ankara Meme büyütme fiyatları yöntemi meme protezidir.Ankara Lazer liposuction fiyatları konvansiyonel liposuctionun lazer teknolojisi ile birleştirilmiş halidir. Konvansiyonel liposuctionda yalnızca cilt altı yağ dokuları kırılarak dışarı aspire edilirken, lazer liposuctionda aspirasyon öncesi ve sonrasında açılan aynı delikten girilerek dokulara lazer enerjisi de uygulanır.Ankara Karın germe fiyatları ameliyatı aşırı kilo, gebelik ve benzeri sebeplerle sarkmış olan karın derisinin cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. İşlem sırasında ayrıca gevşek olan karın duvarı da sıkılaştırılabilir.Günümüzde baş ağrılarının önemli bir kısmından sorumlu olan Ankara Migren ameliyatı fiyatları genel hatlarıyla, baş bölgesinin duyu siniri olan trigeminal sinirin dallarının belli bölgelerde sıkışması sonucu ortaya çıkan, başın çeşitli bölgelerinde ve değişik paternlerde görülebilen, sıklığı kişiden kişiye değişen ve mide bulantısı vb. gibi bulguların da eşlik edebildiği ataklar tarzında baş ağrılarıdır.Ankara Meme Dikleştirm fiyatları Kadınlarda meme sarkması, gebelik gibi edinsel sebeplerle oluşabildiği gibi gebelik yaşamamış kadınlarda da biraz daha ileri yaş döneminde olmak üzere, yer çekiminin etkisiyle meydana gelen kaçınılmaz bir süreçtir. Gebelik ve emzirme döneminde hormonların etkisiyle büyüyüp şişen meme dokusu, ekstra ağırlığının etkisiyle hem meme cildini esnetir hem de dokuyu taşıyan bağları gevşetir.

mccera a dit…

hop over to these guys dildos,vibrators,vibrators,horse dildo,sex doll,horse dildo,sex chair,dildo,dildo additional resources

Anonyme a dit…

check out this site buy replica bags my website best replica designer bags check over here high replica bags

mcthanne a dit…

y1s73s0e34 g7d60o5t43 d9v75k2n84 l5x61a1r59 l1j20l3z59 x8m92a3d33