samedi 4 décembre 2010

# Radio documentary programs about Hannah Arendt on France Culture

French speakers (listeners) would be happy to know that the radiophonic program Les Nouveaux Chemins de la Connaissance (on France Culture) just released five hours of discussions about the German Jewish philosopher Hannah Arendt mostly about Totalitarianism and the "banalization of evil".
Eichman cannot be excused by his role in the Nazi bureaucracy nor can he be expelled from the man kind (which would be too easy for humans) but rather has to be put in front of his responsibilities, as a human who committed true horror.

5 commentaires:

India Pharmacy a dit…

Je viens de ré-écouter la totalité des productions de la semaine passée à propos d'Hanna Arendt...
Merci.Quelle chance que d'avoir cette radio et entre autres vos nouveaux chemins de la connaissance avec ces 50 minutes puis les 10 suivantes qui sont toujours excellentes.
La précision des propos,la rigueur dans la conduite des entretiens,tout cela fait un bouquet de savoirs qu'il vous faut désormais maintenir coûte que coûte... je suis sûr que vous réussirez ;un clin d'oeil à Adèle dont la voix est et,même,si elle parle un peu vite, et les propos qu'elle tient sont un régal pour l'auditeur.

قمة الدقة a dit…

شركة قمة الدقة للخدمات المنزلية
شركة كشف تسربات المياه بالرياض
شركة جلى بلاط رخام بالقطيف
شركة تسليك مجارى ببقيق

games a dit…

There are the number of people are discussing this topic and this is strange that what they are talking about because everyone is just typing with close eye without any relevancy.
Gamesunblocked Unblockedgamesbeast unblockedgames77atschool

Susan a dit…

I will bookmark this site and take the feeds also…I’m happy to locate so much useful information right here within the article. Eminem is an American songwriter, rapper, record producer and an actor. Hе hаѕ also bееn dеѕсrіbеd аѕ оnе оf thе grеаtеѕt hір-hор аrtіѕtѕ оf аll tіmе, оnе оf thе grеаtеѕt rарреrѕ оf аll tіmе аnd was lіѕtеd іn Rоllіng Ѕtоnе lіѕt оf 100 grеаtеѕt аrtіѕtѕ оf аll tіmе аt number 83. Here are a few more interesting facts and Eminem net worth you might not have known.

Ankara Estetik Cerrah a dit…

Burun şeklini ideal açı ve ölçülere kavuşturmak için erkek kadına ayrı ayrı modellerde planlanan ve aynı zamanda ihtiyaç varsa burundan nefes alma güçlüğünün de düzeltilebileceği lokal yada genel anestezi altında yapılabilen cerrahi işlemdir burun estetiği ankara.Silikondan yapılmış protez kullanılarak cerrahi olarak meme hacminin arttırılmasıdır. 60 yıldır dünyada uygulanan en sağlıklı Ankara meme büyütme yöntemi meme protezidir.Ankara Lazer liposuction konvansiyonel liposuctionun lazer teknolojisi ile birleştirilmiş halidir. Konvansiyonel liposuctionda yalnızca cilt altı yağ dokuları kırılarak dışarı aspire edilirken, lazer liposuctionda aspirasyon öncesi ve sonrasında açılan aynı delikten girilerek dokulara lazer enerjisi de uygulanır.Ankara karın germe ameliyatı aşırı kilo, gebelik ve benzeri sebeplerle sarkmış olan karın derisinin cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. İşlem sırasında ayrıca gevşek olan karın duvarı da sıkılaştırılabilir.Günümüzde baş ağrılarının önemli bir kısmından sorumlu olan Ankara migren ameliyatı genel hatlarıyla, baş bölgesinin duyu siniri olan trigeminal sinirin dallarının belli bölgelerde sıkışması sonucu ortaya çıkan, başın çeşitli bölgelerinde ve değişik paternlerde görülebilen, sıklığı kişiden kişiye değişen ve mide bulantısı vb. gibi bulguların da eşlik edebildiği ataklar tarzında baş ağrılarıdır.Ankara Meme Dikleştirme Kadınlarda meme sarkması, gebelik gibi edinsel sebeplerle oluşabildiği gibi gebelik yaşamamış kadınlarda da biraz daha ileri yaş döneminde olmak üzere, yer çekiminin etkisiyle meydana gelen kaçınılmaz bir süreçtir. Gebelik ve emzirme döneminde hormonların etkisiyle büyüyüp şişen meme dokusu, ekstra ağırlığının etkisiyle hem meme cildini esnetir hem de dokuyu taşıyan bağları gevşetir.