mardi 20 juillet 2010

# Barcelona and Paris, cities of sand

Borrowing Ethel Baraona's quote of today: “There is nothing built on stone. Everything is built on sand, but it is our duty to edify as if the sand should be stone” -Jorge Luis Borges

Being currently in the Middle East, it will be hard for me to get my mind out of it. Here are two pictorial invasions of the desert in European cities, Barcelona and Paris. The first was a campaign of information during Barcelona's drought in 2008 and the second one is the not so new Cedric Klapish's Peut être (1999) that dramatized a near futuristic Paris which has been filled by the sand. Life being on the roof, a whole subterranean way of living is happening inside the former buildings; unfortunately it seems that it was not Klapisch's main interest...


5 commentaires:

Unknown a dit…

Le pire c'est que tu vas presque réussir à me le faire regarder à nouveau!

Léopold Lambert a dit…

ah ah j'etais sur que tu allais reagir ! Allez, en hommage a l'honorable cinema lavallois du MAINE !!

Ethel Baraona Pohl a dit…

Thanks for the mention Léopold! So amazing images you found out there.

It's incredible to think hat we're not so far away of that, if we keep treating water as we're doing now

Léopold Lambert a dit…

Thanks Ethel !
Actually I am surprised I never posted anything about Peut Etre before. I watched this movie when it was first released and despite the fact that it is not the film of the century, I always remained amazed by this vision of Paris !

Ankara Estetik Cerrah a dit…

Op. Dr. Onurkan İdacı Ankara Plastik Cerrah olarak bir çok estetik ameliyatını Ankara ilinde uzman ekip ile estetik operasyonları yapmaktadır.

Burun şeklini ideal açı ve ölçülere kavuşturmak için erkek kadına ayrı ayrı modellerde planlanan ve aynı zamanda ihtiyaç varsa burundan nefes alma güçlüğünün de düzeltilebileceği lokal yada genel anestezi altında yapılabilen cerrahi işlemdir Burun Estetiği Çankaya.


Silikondan yapılmış protez kullanılarak cerrahi olarak meme hacminin arttırılmasıdır. 60 yıldır dünyada uygulanan en sağlıklı Meme Büyütme Çankaya yöntemi meme protezidir.


Lazer liposuction Çankaya konvansiyonel liposuctionun lazer teknolojisi ile birleştirilmiş halidir. Konvansiyonel liposuctionda yalnızca cilt altı yağ dokuları kırılarak dışarı aspire edilirken, lazer liposuctionda aspirasyon öncesi ve sonrasında açılan aynı delikten girilerek dokulara lazer enerjisi de uygulanır.


Karın germe Estetigi ameliyatı aşırı kilo, gebelik ve benzeri sebeplerle sarkmış olan karın derisinin cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. İşlem sırasında ayrıca gevşek olan karın duvarı da sıkılaştırılabilir.


Günümüzde baş ağrılarının önemli bir kısmından sorumlu olan Migren ameliyatı Çankaya genel hatlarıyla, baş bölgesinin duyu siniri olan trigeminal sinirin dallarının belli bölgelerde sıkışması sonucu ortaya çıkan, başın çeşitli bölgelerinde ve değişik paternlerde görülebilen, sıklığı kişiden kişiye değişen ve mide bulantısı vb. gibi bulguların da eşlik edebildiği ataklar tarzında baş ağrılarıdır.


Meme dikleştirme Çankaya Kadınlarda meme sarkması, gebelik gibi edinsel sebeplerle oluşabildiği gibi gebelik yaşamamış kadınlarda da biraz daha ileri yaş döneminde olmak üzere, yer çekiminin etkisiyle meydana gelen kaçınılmaz bir süreçtir. Gebelik ve emzirme döneminde hormonların etkisiyle büyüyüp şişen meme dokusu, ekstra ağırlığının etkisiyle hem meme cildini esnetir hem de dokuyu taşıyan bağları gevşetir.