dimanche 10 octobre 2010

# Fissure Port by Biothing

Biothing entered the competition for Kaohsiung's (Taiwan) Port Terminal and designed parametric canyons that strongly contrast with the current paradigmatic trend of hadidian (!) floppy structures... In fact, here, Alissa Andrasek and Jose Sanchez decided to start from a virtual pure mass and then carved it with programmatic voids whose sharp edges narrate the cut of the mater.

More (text, pictures, videos) about the Fissure Port project on Biothing's website
.

biothing
Alisa Andrasek + Jose Sanchez_ principal designers
design team: Knut Brunier – Gabriel Morales – Denis Lacej
7 commentaires:

etc. a dit…
Ce commentaire a été supprimé par l'auteur.
etc. a dit…
Ce commentaire a été supprimé par l'auteur.
etc. a dit…

"hadidian floppy structures" is going a little fast...
The presupposition here of a "virtual pure mass" is highly suspicious.
Especially when virtual has no other choice than being considered physical.
We are in no way moving forward.

Their previous work is far more fascinating. Else, i don't get it...

Léopold Lambert a dit…

"hadidian floppy structures" was not refering to biothing's previous work but rather to the various suckerpunchy evolesk maya trends...

MARKSOR a dit…

"various suckerpunchy evolesk maya trends..."

by various do you mean hilarious?

The renderings look so 2000!

etc. a dit…

It is obvious it was not referring to their previous work!
Do not discredit my comment please...
I am not even talking about form there.

Kına Paketleri a dit…

Burun şeklini ideal açı ve ölçülere kavuşturmak için erkek kadına ayrı ayrı modellerde planlanan ve aynı zamanda ihtiyaç varsa burundan nefes alma güçlüğünün de düzeltilebileceği lokal yada genel anestezi altında yapılabilen cerrahi işlemdir Ankara Burun Estetiği.Silikondan yapılmış protez kullanılarak cerrahi olarak meme hacminin arttırılmasıdır. 60 yıldır dünyada uygulanan en sağlıklı Ankara Meme Büyütme yöntemi meme protezidir.Ankara Lazer liposuction konvansiyonel liposuctionun lazer teknolojisi ile birleştirilmiş halidir. Konvansiyonel liposuctionda yalnızca cilt altı yağ dokuları kırılarak dışarı aspire edilirken, lazer liposuctionda aspirasyon öncesi ve sonrasında açılan aynı delikten girilerek dokulara lazer enerjisi de uygulanır.Ankara Karın germe ameliyatı aşırı kilo, gebelik ve benzeri sebeplerle sarkmış olan karın derisinin cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. İşlem sırasında ayrıca gevşek olan karın duvarı da sıkılaştırılabilir.Günümüzde baş ağrılarının önemli bir kısmından sorumlu olan Ankara Migren ameliyatı genel hatlarıyla, baş bölgesinin duyu siniri olan trigeminal sinirin dallarının belli bölgelerde sıkışması sonucu ortaya çıkan, başın çeşitli bölgelerinde ve değişik paternlerde görülebilen, sıklığı kişiden kişiye değişen ve mide bulantısı vb. gibi bulguların da eşlik edebildiği ataklar tarzında baş ağrılarıdır.Ankara Meme dikleştirme Kadınlarda meme sarkması, gebelik gibi edinsel sebeplerle oluşabildiği gibi gebelik yaşamamış kadınlarda da biraz daha ileri yaş döneminde olmak üzere, yer çekiminin etkisiyle meydana gelen kaçınılmaz bir süreçtir. Gebelik ve emzirme döneminde hormonların etkisiyle büyüyüp şişen meme dokusu, ekstra ağırlığının etkisiyle hem meme cildini esnetir hem de dokuyu taşıyan bağları gevşetir.