mercredi 13 octobre 2010

# Sympathy with the obstacle / Parkour in Gaza

Thus, hostile urbanists or militias always conduct the battle towards the inside, or the domain of obstacles, the urban canyon. When it comes to urbanized war, every combatant must think like an obstacle –‘See everything from the perspective of an obstacle’. West then uses Parkour as the exemplary discipline in which the practitioner becomes as one with the obstacle during movement. Every soldier should be a traceur, a swerving projectile which has a deep sympathy with its physical obstacle.”
Negarestani Reza. CYCLONOPEDIA. Complicity with anonymous materials. Melbourne: Re-Press 2008

We already wrote a bit about Parkour on boiteaoutils (link 1 and 2) and our fascination for this practice of architecture which attempts to consider every surfaces as a potential ground for the body.
In his great Cyclonopedia (already evoked in a previous article), the Iranian philosopher Reza Negarestani evokes urban combat as the new paradigm of war in the Middle East. He establishes a materialist interpretation of the city as a set of obstacles and the militarized choreography of bodies as a set of trajectories that develop a "sympathy" for these same obstacles.
I recently discovered this following video showing three young men practicing Parkour in the Gaza Strip. My romanticism did not need so much to see a poetical resistance by the bodies to the various obstacles the Israeli Army impose to the Palestinian population...


2 commentaires:

slim a dit…

très bon niveau qui plus est..

Kına Paketleri a dit…

Burun şeklini ideal açı ve ölçülere kavuşturmak için erkek kadına ayrı ayrı modellerde planlanan ve aynı zamanda ihtiyaç varsa burundan nefes alma güçlüğünün de düzeltilebileceği lokal yada genel anestezi altında yapılabilen cerrahi işlemdir Ankara Burun Estetiği.Silikondan yapılmış protez kullanılarak cerrahi olarak meme hacminin arttırılmasıdır. 60 yıldır dünyada uygulanan en sağlıklı Ankara Meme Büyütme yöntemi meme protezidir.Ankara Lazer liposuction konvansiyonel liposuctionun lazer teknolojisi ile birleştirilmiş halidir. Konvansiyonel liposuctionda yalnızca cilt altı yağ dokuları kırılarak dışarı aspire edilirken, lazer liposuctionda aspirasyon öncesi ve sonrasında açılan aynı delikten girilerek dokulara lazer enerjisi de uygulanır.Ankara Karın germe ameliyatı aşırı kilo, gebelik ve benzeri sebeplerle sarkmış olan karın derisinin cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. İşlem sırasında ayrıca gevşek olan karın duvarı da sıkılaştırılabilir.Günümüzde baş ağrılarının önemli bir kısmından sorumlu olan Ankara Migren ameliyatı genel hatlarıyla, baş bölgesinin duyu siniri olan trigeminal sinirin dallarının belli bölgelerde sıkışması sonucu ortaya çıkan, başın çeşitli bölgelerinde ve değişik paternlerde görülebilen, sıklığı kişiden kişiye değişen ve mide bulantısı vb. gibi bulguların da eşlik edebildiği ataklar tarzında baş ağrılarıdır.Ankara Meme dikleştirme Kadınlarda meme sarkması, gebelik gibi edinsel sebeplerle oluşabildiği gibi gebelik yaşamamış kadınlarda da biraz daha ileri yaş döneminde olmak üzere, yer çekiminin etkisiyle meydana gelen kaçınılmaz bir süreçtir. Gebelik ve emzirme döneminde hormonların etkisiyle büyüyüp şişen meme dokusu, ekstra ağırlığının etkisiyle hem meme cildini esnetir hem de dokuyu taşıyan bağları gevşetir.