lundi 1 novembre 2010

# Subnature by David Gissen


Subnature is a pretty interesting book written by David Gissen that attempts to gather a body of architectural works that take their essence in the consideration of the non-romantic (at least not in the classical meaning of it) elements of nature whether the latter are atmospheric, material or living entities.
The best way to illustrate the content of this book is probably to insert its contents' page:

PART ONE (Atmospheres):
- Dankness
- Smoke
- Gas
- Exhaust

PART TWO (Matter):
- Dust
- Puddles
- Mud
- Debris

PART THREE (Life):
- Weeds
- Insects
- Pigeons
- Crowds

All those elements can be the motor of a narrative that ends up into an architectural project such as developed by R&Sie(n), Eyal Weizman, Philippe Rahm or Jorge Otero-Pailos. The interesting thing here, is that nature is considered, not anymore as the docile entity that capitalo-ecology want to "save", but rather as the component of all things, continuously evolving and liberated from any subjectivation.

In a very similar way, David Gissen recently published his edition of AD (the famous English periodic that offer the edition to a different person every two months) that he entitled Territory: Architecture Beyond Environment.


4 commentaires:

yanmaneee a dit…

kyrie 6 shoes
nike off white
jordan shoes
jordan 11
yeezy 700
kobe shoes
off white
longchamp handbags
golden goose
golden goose

Ufuk KARACA a dit…

Burun şeklini ideal açı ve ölçülere kavuşturmak için erkek kadına ayrı ayrı modellerde planlanan ve aynı zamanda ihtiyaç varsa burundan nefes alma güçlüğünün de düzeltilebileceği lokal yada genel anestezi altında yapılabilen cerrahi işlemdir Burun Estetiği Fiyat.Silikondan yapılmış protez kullanılarak cerrahi olarak meme hacminin arttırılmasıdır. 60 yıldır dünyada uygulanan en sağlıklı Gögüs Büyütme fiyat yöntemi meme protezidir.Lazer liposuction fiyat konvansiyonel liposuctionun lazer teknolojisi ile birleştirilmiş halidir. Konvansiyonel liposuctionda yalnızca cilt altı yağ dokuları kırılarak dışarı aspire edilirken, lazer liposuctionda aspirasyon öncesi ve sonrasında açılan aynı delikten girilerek dokulara lazer enerjisi de uygulanır.Karın germe fiyat ameliyatı aşırı kilo, gebelik ve benzeri sebeplerle sarkmış olan karın derisinin cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. İşlem sırasında ayrıca gevşek olan karın duvarı da sıkılaştırılabilir.Günümüzde baş ağrılarının önemli bir kısmından sorumlu olan Migren ameliyatı fiyat genel hatlarıyla, baş bölgesinin duyu siniri olan trigeminal sinirin dallarının belli bölgelerde sıkışması sonucu ortaya çıkan, başın çeşitli bölgelerinde ve değişik paternlerde görülebilen, sıklığı kişiden kişiye değişen ve mide bulantısı vb. gibi bulguların da eşlik edebildiği ataklar tarzında baş ağrılarıdır.Meme dikleştirme fiyat Kadınlarda meme sarkması, gebelik gibi edinsel sebeplerle oluşabildiği gibi gebelik yaşamamış kadınlarda da biraz daha ileri yaş döneminde olmak üzere, yer çekiminin etkisiyle meydana gelen kaçınılmaz bir süreçtir. Gebelik ve emzirme döneminde hormonların etkisiyle büyüyüp şişen meme dokusu, ekstra ağırlığının etkisiyle hem meme cildini esnetir hem de dokuyu taşıyan bağları gevşetir.

teeta a dit…

next page dolabuy gucci moved here see page Click This Link he has a good point

Unknown a dit…

you can find out more dolabuy ysl weblink Source blog https://www.dolabuy.co/